4. W hołdzie Dianie

Ostatnia sensacyjna rozgrywka naszej “damy sercowej” 31/8/97

Ta, która od ok. 17 lat pozostawała w centrum powszechnej uwagi, której sława na całym świecie nie miała sobie równej, której wszechobecność wypełniała nasze życie powszednie i która zjednała sobie niezliczone masy zwolenników na całym świecie poprzez niezłomną działalność charytatywną, pozostanie teraz jedynie w sferze naszych wspomnień. Era Diany dobiegła dramatycznego końca, gdy tuż po północy (czasu kontynental­nego) w niedzielę 31-go sierpnia, rozbił się w paryskim tunelu Mercedes, którym wraz ze swoim nowym wybran­kiem serca Dodi Al Fayedem próbowała umknąć przed pogonią natrętnych foto­reporterów (papparazzi), poszukujących sensacyjnych zdjęć. Odeszła od nas u szczytu sławy, w kwiecie wieku (36 lat) pozostawiając w żałobie nie tylko bliskich, nie tylko cały naród, ale miliony wielbicieli na całym świecie. Zginęła w momencie, gdy w życiu jej pojawił się nowy mężczyzna i gdy zaczął kiełkować romans, który, być może wróżył nowy, szczęśliwszy etap jej osobis­tego życia, który jak do tej pory, był pełen niepowodzeń i zawiedzionych oczekiwań wzglę­dem życia małżeńskiego. Ale niestety, nie dane jest nam dalsze śledzenie tej historii miłosnej, gdyż nowi kochankowie odeszli od nas tragicznie, dostar­czając przy okazji jeszcze jednej i jeszcze większej, ale już niestety, tym razem – ostatniej – sensacji środkom masowego przekazu.

Wstrząsająca wiadomość o zgonie Diany spadła na nas jak grom z jasnego nieba, dla większości po przebudzeniu się w niedzielę rano. A był to bezsłoneczny i ponury poranek, który dokładnie odzwierciedlał posępność tej tragicznej wieści, jaka nas dobiegła z Paryża. Gdy odchodzi od nas ktoś, kto dominował przez tyle lat środki masowego przekazu, które roztaczały przed nami jej oficjalne jak i osobiste życie, odczuwa się to jako stratę osobistą. Szczególnie, gdy jest to osoba na miarę Diany, wysoko urodzonej, zagorzałej orędowniczki tych, którzy nie byli, tak jak ona, uprzywilejo­wani. Diana przyświecała nam niczem gwiazda przewodnia, torując drogę innym i zacierając granice pomiędzy księżną a przeciętnym śmiertel­nikiem, Angielką a innymi narodowościami czy nawet rasami. Odeszła od nas królowa naszych serc, osierocając 2-ch nastoletnich synów i pozostawiając łzy w oczach wszystkich ludzi dobrej woli, którzy doceniali jej ogromny humanitarny wkład na rzecz chorych, cierpiących i ubogich. Pozostawiła po sobie pustkę, którą nie łatwo będzie zapełnić. Cześć jej pamięci!

Przychodzi mi na myśl piosenka wykonywana przez kanadyjskiego piosenkarza muzyki popularnej lat 50-tych i 60-tych Paula Ankę pt. “Diana”, która była przebojem młodzieżowym ok. 2 dekady przed wejściem Diany na arenę międzynarodową. Wydaje się być stosownym zadedykowanie jej tej piosenki.

Advertisements

About Stylistyczne Tłumaczenia

Posiadam ok. 20 lat doświadczenia w tlumaczeniach w różnych dziedzinach En > Pl i Fr > Pl. Stawki można uzyskać pisząc pod adres: polished-translations at talktalk.net
This entry was posted in Fakty and tagged , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s